Zajímavosti ze světa turniketů
Všichni jste se už s turnikety setkali - ať už to bylo při návštěvě Zoo nebo aquaparku či v administrativní budově. Věděli jste ale, že
Chytré turnikety
Věděli jste, že existují tzv. chytré turnikety? Tyto turnikety jsou schopné automaticky změřit teplotu člověka a umí také rozpoznat, zda má člověk na sobě roušku. Pokud tedy taková osoba přijde k turniketu, ten ho nepustí dovnitř. Zároveň obdrží dohledové centrum upozornění, že se v blízkosti turniketu nachází osoba bez roušky či se zvýšenou teplotou. V souvislosti epidemii Covid-19 byly tyto turnikety nainstalovány v Masarykově onkologickém ústavu, aby ochránili jednu z nejrizikovějších skupin.
Turnikety s detekcí obličeje
V Japonské Ósace zase bude v září 2020 končit testování turniketů s detekcí obličeje. To znamená, že kromě běžných způsobů vstupu budou moci pasažéři po registraci obličeje moci vstoupit do stanice bez jízdenky či čipové karty. Tento krok by měl pomoci zlepšit komfort pasažérů, zejména těch na invalidních vozících nebo s dětskými kočárky.
Mobilní turnikety
Méně známé jsou také mobilní turnikety. Ty jsou velkou pomocí při zabezpečení staveniště. Protože nikdo nechce mít problém, pokud by se do areálu dostala cizí osoba a zranila se. A taky určitě nikdo nemá zájem, aby došlo k odcizení materiálu či drahého nářadí. Pro tyto případy jsou tedy mobilní turnikety ideální volbou ochrany.